Menu
thumbSakret

About us

SAKRET Latvija

SIA SAKRET tika dibināts 2003. gadā, un gadu pēc tam uzsākta arī ražotnes celtniecība Rumbulā. Līdz tam produkcija tika piegādāta no Vācijas. Investējot papildus 3 milj. eiro, 2006. gadā rūpnīcas maksimālā ražošanas jauda tika palielināta līdz 110 tūkst. tonnām gadā.

Gadu pēc rūpnīcas celtniecības procesa uzsākšanas, uzņēmums saņēma atļauju izmantot CE zīmi, kas apliecina visa ražošanas procesa atbilstību ES prasībām.

2005. gadā tika nodibināta uzņēmuma filiāle Igaunijā un drīz pēc tam uzsākta arī ražotnes celtniecība, kas tolaik bija visnozīmīgākā Latvijas uzņēmuma kapitāla investīcija Igaunijā. Rūpnīca tika atvērta 2007. gadā ar jaudu 150. tūkst. tonnas gadā.

Gadu vēlāk pārstāvniecība tika izveidota kaimiņvalstī Lietuvā un jau nākamajā gadā uzsākta arī ražotnes celtniecība. Lietuvas rūpnīca ar jaudu 250 tūkst. tonnas gadā bija otrā lielāka Latvijas investīcija ārzemēs.

2009. gada sākumā SAKRET ir veicis savu ražoto materiālu un citu ražotāju izstrādājumu pārbaudes testus saskaņā ar EOTA (www.eota.eu) izstrādātu sertifikācijas dokumentu ETAG 004, kas nodrošina siltināšanas sistēmas produktu saderību un kvalitatīvu galarezultātu.

Neskatoties uz kopējo lejupslīdi nozarē un pieprasījuma samazināšanos krīzes laikā, SAKRET apgrozījums kritās salīdzinoši nedaudz – mazāk kā par 20%, bet nozarē kopumā par 60-80%. Tā rezultātā uzņēmums optimizēja ražošanas procesus un meklēja jaunas tirdzniecības iespējas. Ekonomiskajai krīzei beidzoties, SAKRET ir kļuvis vēl spēcīgāks un šobrīd ir viens no vadošajiem lietošanai gatavo būvmateriālu ražošanas uzņēmumiem nozarē.

2010. gada sākumā, apvienojoties kopā ar 9 citiem būvmateriālu ražotājiem, tika izveidota būvmateriālu ražotāju asociācija (www.bra.lv), kuras mērķis ir kopējā nozares attīstība.

Papildus uzņēmums iegulda lielus resursu Latvijas izglītībā, sadarbojoties ar augstskolām, kā piemēram, Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu Turība, sniedzot studentiem kā praktiskās, tā teorētiskās zināšanas.

Piedaloties dažādos konkursos, SAKRET ir saņēmis balvas par inovatīvu materiālu ražošanu, eksporta attīstību un importu aizvietojošu produktu ražošanu.

2013. gada 30.augustā AS «Sakret Holdings» uzsāka īstenot pētniecības projektu “Dzelzsbetona remontsistēmas izpēte uz inovatīvu materiālu bāzes” farmācijas kompetences centra SIA „Pharma and Chemistry Competence Centre of Latvia” ietvaros, kas 2011.gada 5. aprīlī ar V/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” noslēdza līgumu Nr. L-KC-11-0001 par projekta „Pharma and Chemistry Competence Centre of Latvia” īstenošanu.

Vairāk informācijas šeit – www.pcccl.lv.

ERAF_ieguld

Back to Top